lip
31

Enklawa Kryształowa: Razem jest tyle rzeczy do zrobienia

Biblioteczka, kominek oraz kącik karciany i szachowy to miejsca, które sprzyjają spotkaniom. Bo po co spędzać cały czas samotnie, skoro tyle rzeczy można zrobić wspólnie? Przez całą jesień regularnie odwiedzaliśmy seniorów mieszkających w Enklawie Kryształowej i podglądaliśmy życie, które toczy się w dostępnym dla wszystkich mieszkańców salonie klubowym.

O bezpieczeństwo seniorów w sytuacjach nagłych dba system przywoławczy i wykwalifikowany personel, który czuwa 24 godziny na dobę. Na co dzień o ich zdrowie troszczą się specjaliści z pobliskiego Centrum Medycznego Signum i Apteki Vitalis. My uczestniczyliśmy w spotkaniu z dietetyczką – Katarzyną Turek, zorganizowanym przez aptekę.

Zamiast przebywać w samotności we własnym mieszkaniu, mieszkańcy przychodzą na kawę i piją ją w towarzystwie sąsiadów, czytają przy kominku, umawiają się na wspólne oglądanie meczów reprezentacji. Dodatkowo, w długie jesienne i zimowe wieczory korzystają też ze stolików karcianych, regularnie grywając w szachy, karty i kości.

Kompleks Enklawy Kryształowej składa się z trzech budynków. Aby wszyscy mieszkańcy jeszcze lepiej się poznali, konieczne było zorganizowanie wieczorku zapoznawczego, który stał się również okazją do spróbowania swoich wypieków i wymienienia się przepisami.

Grudzień, to miesiąc, w którym w komfortowym salonie klubowym panuje świąteczny nastrój. Dla wielu mieszkańców to już drugie Święta Bożego Narodzenia w Enklawie Kryształowej.

Enklawa Kryształowa to kompleks budynków przeznaczonych dla seniorów, którzy chcą się cieszyć samodzielnością we własnych mieszkaniach, a jednocześnie mieć dostęp do części wspólnych, w tym m.in. salonu klubowego. Za sprawą całodobowego serwisu świadczonego przez wykwalifikowanych pracowników życie w Enklawie to nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.